Gudstjenester kronologisk

20
sep
søndag
10:00-11:00

Højmesse med "Mer´Klaver" i Simeons Kirke

Sted
Sjællandsgade 12B, 2200 København N
Medvirkende
Louise Britze Kijne
20
sep
søndag
11:00-12:00

Højmesse i Sankt Johannes kirke

Sted
Blegdamsvej 1, 2200 København N
Medvirkende
Nicolai Halvorsen
20
sep
søndag
14:00-15:00

Højmesse i De Gamles Bys Kirke (SØL)

Sted
Sølund
Medvirkende
Jeppe Carsce Nissen
27
sep
søndag
10:00-11:00

Høstgudstjeneste i Simeons Kirke

Sted
Sjællandsgade 12B, 2200 København N
Medvirkende
Paul Heden Friis
27
sep
søndag
11:00-12:00

Højmesse i Sankt Johannes kirke

Sted
Blegdamsvej 1, 2200 København N
Medvirkende
Per Vibskov Nielsen
27
sep
søndag
14:00-15:00

Højmesse i De Gamles Bys Kirke

Sted
Edith Rodes Vej 6, 2200 København N
Medvirkende
Birger Bavnhøj
29
sep
tirsdag
14:00-15:00

Nadvergudstjeneste i Simeons Kirke

Sted
Sjællandsgade 12B, 2200 København N
Medvirkende
Louise Britze Kijne
04
okt
søndag
10:00-11:00

Højmesse i Simeons Kirke+konf velkomst

Sted
Sjællandsgade 12B, 2200 København N
Medvirkende
Louise Britze Kijne
04
okt
søndag
11:00-12:00

Højmesse i Sankt Johannes kirke

Sted
Blegdamsvej 1, 2200 København N
Medvirkende
Marie Jacobsen Damm
04
okt
søndag
14:00-15:00

Højmesse i De Gamles Bys Kirke (SØL)

Sted
Sølund
Medvirkende
Jeppe Carsce Nissen
04
okt
søndag
14:00-15:00

Høst for babyer i Sankt Johannes Kirke

Sted
Sankt Johannes kirke
Medvirkende
Marie Damm
11
okt
søndag
10:00-11:00

Højmesse i Simeons Kirke

Sted
Sjællandsgade 12B, 2200 København N
Medvirkende
Per Vibskov Nieslen
11
okt
søndag
11:00-12:00

Højmesse i Sankt Johannes kirke

Sted
Blegdamsvej 1, 2200 København N
Medvirkende
Nicolai Halvorsen
11
okt
søndag
14:00-15:00

Højmesse i De Gamles Bys Kirke

Sted
Edith Rodes Vej 6, 2200 København N
Medvirkende
Birger Bavnhøj
18
okt
søndag
10:00-11:00

Højmesse i Simeons Kirke

Sted
Sjællandsgade 12B, 2200 København N
Medvirkende
Louise Britze Kijne
18
okt
søndag
11:00-12:00

Højmesse i Sankt Johannes kirke

Sted
Blegdamsvej 1, 2200 København N
Medvirkende
Per Vibskov Nielsen
18
okt
søndag
14:00-15:00

Højmesse i De Gamles Bys Kirke (SØL)

Sted
Sølund
Medvirkende
Jeppe Carsce Nissen
25
okt
søndag
10:00-11:00

Højmesse i Simeons Kirke

Sted
Sjællandsgade 12B, 2200 København N
Medvirkende
Paul Heden Friis
25
okt
søndag
11:00-12:00

Højmesse i Sankt Johannes kirke

Sted
Blegdamsvej 1, 2200 København N
Medvirkende
Marie Jacobsen Damm
25
okt
søndag
14:00-15:00

Højmesse i De Gamles Bys Kirke

Sted
Edith Rodes Vej 6, 2200 København N
Medvirkende
Birger Bavnhøj